Průvodce produktem nebankovní půjčky

Bybobo

Průvodce produktem nebankovní půjčky

Níže uvedený text je koncipován jako obecná rada pro žadatele o mimobankovní financování nejenom na serveru KamProPenize.cz.

Na internetu, v novinách, vlastně všude kam oko dohlédne jsou vidět nejrůznější typy a podoby Nebankovní půjčky jako by jich existovalo snad 100 druhů.
Proč tomu tak je a co to způsobuje se budeme věnovat v tomto článku.

Obsah článku Nebankovní půjčky:

Nebankovní půjčky obecně
Nebankovní půjčky bez doložení příjmu
Nebankovní půjčky rychle
Nebankovní půjčky online
Nebankovní půjčky ihned
Nebankovní půjčky v hotovosti
Nebankovní půjčky bez registru pro každého
Nebankovní půjčky před výplatou
Nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti
Nebankovní půjčky bez příjmu
Nebankovní půjčky bez registrů
Nebankovní půjčky bez registru a zástavy
Nebankovní půjčky na exekuce
Výhodné nebankovní půjčky
Nebankovní půjčky pro podnikatele
Další nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky obecně

Základem pro úspěšnou existenci v oboru poskytování či zprostředkování nebankovní půjčky je reklama. Bez reklamy nejsou zájemci a bez zájemců o nebankovní půjčky nejsou peníze.
Na to, aby se jakákoli firma dostatečně prezentovala na internetu je buď potřeba velmi mnoho finančních prostředků, nebo velmi propracovaný web (či více webů). Zájemci o nebankovní půjčky zadávají do vyhledávačů tyto dotazy a prohlížejí výsledky vyhledávání, ve kterých se zobrazují odkazy na subjekty, kterým se podařilo získat ty nejlepší pozice, například na klíčové slovo nebankovní půjčka, v těchto vyhledávačích. Implementací tvz. našeptávačů (napovídání při zadávání hledaného výrazu v okénku vyhledávače) se začaly tvořit klíčové sousloví, které mají vysokou hledanost a které se vlastně odvíjí od toho co chtějí lidé vyhledat.
Aby se vlastník webu na tyto klíčová slova, např. nebankovní půjčky, zobrazil na nejvyšších pozicích, musí na svém webu minimálně jednu celou stranu takovému slovu věnovat.
Chtějí-li lidé najít “nebankovní půjčky“, musí na webu být stránka, která je zaměřená a zacílená na nebankovní půjčky.
V podstatě to tedy znamená, že takový web se snaží získat nejlepší pozice na nejlepší klíčové fráze a dostat návštěvníka na svůj web, kde mu již nabídne to, co opravdu dělá.

Ze zkušenosti víme, že nebankovní půjčky bez zástavy na částky vyšší, než 100.000,- prakticky neexistují. Ale proč je jich tedy pořád plný internet?
Pokud vynecháme podvodníky, kteří vyberou peníze předem a zmizí, zůstávají nám weby, které se zabývají nebankovní půjčkou třeba jiného typu a spoléhají na to, že jim zájemce zavolá či vyplní formulář aby s ním mohli začít jeho situaci řešit a tím ho získat jako klienta.
Ve vyhledávačích tedy nalézáme snad stovku různých nebankovních půjček, které jsou prezentovány pokaždé jinak ale v podstatě znamenají skoro totéž.
Pojďme se na ty nejběžnější podívat podrobněji.

(zpět na obsah)

Nebankovní půjčky bez doložení příjmu

Nebankovní půjčky bez doložení příjmu byly v podstatě do 1.12.2016 téměř pro všechny. Zákon o Spotřebitelských úvěrech 145/2010 Sb. od tohoto termínu nastolil povinnost poskytovatelů nebankovní půjčky prověřovat platbyschopnost klientů (nepodnikatelů), žádajících o nebankovní půjčky a přesunul odpovědnost za případnou splátkovou delikvenci na tyto poskytovatele (pokud nebyl příjem řádně prověřen).
Pouze několik poskytovatelů, kteří si dříve troufli realizovat nebankovní půjčky bez zástavy do max. 100.000,- Kč bylo nuceno prověřovat příjmy, protože jiné vodítko pro posouzení případy skoro nebylo.

Do této doby bylo pouze na libovůli jednotlivých poskytovatelů nebankovní půjčky zda budou požadovat příjmy či nebudou. Vzhledem k tomu, že většina žadatelů o nebankovní půjčku bylo v situaci, kdy příjmy nemohli prokázat, byli nuceni poskytovatelé se této situaci přizpůsobit.

V případě nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti byl vždy celý případ postaven na této nemovité zástavě, která byla zárukou pro poskytovatele, a která byla zpeněžena v případě, klient přestal platit.
Tak či tak je to už pouze akademická debata, protože zákon o Spotřebitelských úvěrech hovoří jasně – nebankovní půjčky pro občany-nepodnikatele pouze s prokázáním příjmů a výdajů!

(zpět na obsah)

Nebankovní půjčky rychle

Kdo by stál o nebankovní půjčky pomalu? Asi nikdo, ale na druhou stranu v oblasti nebankovních finančních produktů platí, že čím je financování v podobě nebankovní půjčky poskytnuto rychleji, tím je v konečném důsledku jako produkt dražší. Vychází to z poznatku, že když klient požaduje peníze rychle, je většinou v určitém tlaku zpravidla z důvodu vlastních finančních závazků a takový klient je pak posuzován jako rizikovější než ten, který na realizaci nebankovní půjčky tolik nespěchá.
Tlak na rychlost poskytnutí nebankovní půjčky je nevýhodný i tom smyslu, že není dost prostoru ani na správní posouzení smluvní dokumentace nebankovní půjčky což pak může být zdrojem budoucích problémů, vyplývajících z nedostatečného prozkoumání smluvní dokumentace nebankovní půjčky.
Nejlepší půjčka je žádná ale pokud je přeci jen nutno nebankovní půjčku načerpat, pro vlastní ochranu to chce věnovat tomu nějaký čas, dobře si vše rozmyslet a prostudovat smluvní dokumentaci, nejlépe v součinnosti s právním zástupcem.

(zpět na obsah)

Nebankovní půjčky online

Nebankovní půjčky online jsou dalším lákadlem, na které sedají někteří klienti jako na lep. Když si dáme trochu práce a zjistíme podmínky, za kterých se nebankovní půjčky online poskytují tak zjistíme, že mnohdy bude lepší raději hned skočit z mostu než si takové peníze půjčit. Nebankovní půjčky online bývají těmi nejdražšími, které lze vůbec na nebankovním trhu nalézt. Jejich RPSN se šplhá často do naprosto kosmické výše mnoha tisíc % ročně a čerpat je na delší období než několik týdnů (zpravidla je to do 30 dnů) by znamenalo naprosto jistou ekonomickou sebevraždu.
Pro mnoho klientů to tak také je. Nebankovní půjčky online můžeme znát také jako nebankovní půjčky před výplatou. Jejich smyslem je překlenout období do výplaty mzdy za cenu vysokého úroku ale co nám to vlastně přinese? Pokud jeden měsíc chybí například 5.000,- do následující výplaty, půjčíte si těchto 5.000,- pomocí nebankovní půjčky online a vrátíte z následující výplaty. Myslíte že Vám pak ta samá částka nebude znovu chybět? Copak zbývá? Půjčit si znovu. A znovu a znovu. Celá situace skončí buď tím, že si řekneme že takhle to dál nejde a najdeme způsob, jak si už nepůjčit, nebo se dostaneme do takové dluhové spirály, která skončí exekucí (či exekucemi) a následným totálním bankrotem.
Nebankovní půjčky online či nebankovní půjčky do výplaty jsou velmi propracovaným nástrojem jak vydělat na klientovi mnohem více než jakýkoli jiný poskytovatel nebankovní půjčky a mimo jiné i obejít tímto způsobem platná ustanovení zákona o Spotřebitelských úvěrech.

(zpět na obsah)

Nebankovní půjčky ihned

Nebankovní půjčky ihned jsou jenom jinak pojmenované nebankovní půjčky rychle. Jen možná ještě rychlejší a tím i ještě dražší.

(zpět na obsah)

Nebankovní půjčky bez registru pro každého

Kdyby si mohl produkt nebankovní půjčky bez registru pro každého opravdu půjčit každý, nebylo by třeba takovou nebankovní půjčku takto prezentovat protože by to byl zkrátka běžný fakt. Nebankovní půjčka bez registru znamená půjčku, u které se nesledují záznamy v registrech CBCB, CNCB a SOLUS. To má určitě svůj smysl a lze na tom nalézt pro klienty žádající o takové nebankovní půjčky i přínos.
V životě mohou nastat různé situace, které výrazně ovlivní příjmy rodiny, vyvolají určitou (i třeba nevelkou) delikvenci u čerpaných bankovních produktů a eliminují tak možnost klienta vyřešit své potřeby v bance. Je-li to nezbytné, je pak možné nalézt vhodného poskytovatele nebankovní půjčky bez registru a po dostatečném prozkoumání jejím čerpáním své problémy vyřešit.
Pojem nebankovní půjčky bez registru pro každého ale navozuje dojem, že se jedná o půjčky, které dostane každý, což se na pravdě opravdu nezakládá.

(zpět na obsah)

Nebankovní půjčky před výplatou

Nebankovní půjčky před výplatou, jinak zvané jako dobrovolné ekonomické sebevraždy jsou již zmiňovány výše a není třeba se jimi dále zabývat.

(zpět na obsah)

Nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti

Pokud hledáte opravdu solidní typ nebankovní půjčky, je nutné hledat mezi poskytovateli nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti. Je samozřejmě jasné, že každý takovou možnost zajištění půjčky nemá. Ale ten kdo má, má skoro vyhráno. Může si vybrat z mnoha možností (které na KamProPenize.cz všechny můžeme zajistit) a má slušnou šanci dojít k velmi dobrým podmínkám s například úrokovou sazbou už 6,95% p.a. či možností předčasného splacení za pouhé 1% z dlužné jistiny.

(zpět na obsah)

Nebankovní půjčky bez příjmu

Nebankovní půjčky bez příjmu či půjčky na tvz. čestné prohlášení o příjmu budou brzy pro občana minulostí. Náš zákonodárný sbor se usnesl, že občan není schopen odpovídat za své činy a samostatně rozhodnout co je schopen zaplatit a co ne. Tato odpovědnost za platbyschopnost klienta byla přesunuta na poskytovatele nebankovní půjčky, který je dle platné legislativy povinen důkladně tuto skutečnost prověřit a posoudit a sám rozhodnout, kdo si půjčku může dovolit a kdo ne. Pokud se rozhodně špatně, ponese veškerou odpovědnost za poskytnutí půjčky klientovi, který ji nebude splácet. V případě určitého počtu patologických hlupáků to bude asi pro ně nedobrovolně přínosné, ostatní většině to však vezme možnost prohlásit své příjmy v případě OSVČ (kdo dnes platí plné daně), nebo pokud je jejich zaměstnavatel vyplácí úplně či částečně “na dřevo”.
Ne že bychom chtěli nějak prosazovat daňové úniky zaměstnavatelů ale je to prostě fakt, který zatím nikdo nezměnil a na kterém bude bit zase jenom obyčejný občan.

(zpět na obsah)

Nebankovní půjčky bez registrů

Nebankovní půjčky bez registrů jsou jenom jinak nazvané nebankovní půjčky bez registrů pro každého, které jako pojem vygeneroval historicky našeptávač ve vyhledávačích.

(zpět na obsah)

Nebankovní půjčky bez registru a zástavy

Možná by bylo jednodušší vytvořit nový univerzální pojem Nebankovní půjčky BEZ, které by obsahovaly všechna možná bez, které se dnes ve vyhledávaných termínech vyskytují – jako např. nebankovní půjčky bez příjmu, nebankovní půjčky bez rizika, nebankovní půjčky bez poplatku a podobně.
Nebankovní půjčky bez registru jsou téměř všechny, protože se u klienta, žádajícího o nebankovní půjčku, se negativní historie v registrech již předpokládá. Nebankovní půjčky bez zástavy jsou dostupné pouze v nízkých jistinách (cca do 100.000,- Kč) a jejich RPSN si uvažující člověk raději rozmyslí.

(zpět na obsah)

Nebankovní půjčky na exekuce

Exekuce je strašák současné doby, který potkal téměř každého (třeba jenom jednou). Exekuční byznys je jedním z nejvýhodnějších, jaké existují a tím, kdo na tom prodělá aby mohl exekutor a jeho okolí vydělat je občan. Proč například nevymáhat 20.000,- Kč, když někdo zapomene na nějakou drobnost v řádu několika stokorun.
Lidé, kteří se na své finance nedají pozor a nejsou až trochu patologicky opatrní, se mohou snadno dostat do situace, kdy exekutoři zdesetinásobí jejich skutečné závazky a nezbývá jim nic jiného, než své dluhy refinancovat. Stačí například onemocnět a přijít o dobře placenou práci.
Opět je nutno k termínu nebankovní půjčky na exekuce dodat, že se v podstatě jedná o běžný typ nebankovní půjčky bez sledování registrů, která je schopna vyřešit i pravomocné exekuční řízení za přijatelných podmínek.

(zpět na obsah)

Výhodné nebankovní půjčky

Ač to mnohdy z textů reklam, inzerátů či konkrétních webových stránek úplně stříká, neznám žádnou “výhodnou” nebankovní půjčku. Nejvýhodnější nebankovní půjčka je žádná! Pokud to ale budeme brát v kontextu ostatních nebankovních půjček, je rozhodně jasné, že ty se liší svými parametry (hlavně úrokovou sazbou a poplatky za předčasné splacení) a v této množině pak můžeme hledat a také nalezneme výhodné nebankovní půjčky, které budou patřit mezi nejlevnější.

(zpět na obsah)

Nebankovní půjčky pro podnikatele

Nebankovní půjčky pro podnikatele tvoří zcela jiný segment nabídky na nebankovním trhu s finančními prostředky. Firmy mají různé požadavky a podle toho se odvíjí také nebankovní půjčky pro podnikatele svými konkrétními parametry. Existují dlouhodobé nebankovní půjčky se splatností až 20 let a velmi přijatelnou úrokovou sazbou, začínající už od hranice 6,9% p.a., překlenovací typy nebankovní půjčky, vhodné pro řešení středních a kratších poptávek a krátkodobé nebankovní půjčky, které jsou sjednávány na dobu několika měsíců a jejichž úroková sazba se pak kalkuluje v měsíční sazbě p.m.

(zpět na obsah)

Další nebankovní půjčky

Z předešlých řádků je jasné, že typů nebankovní půjčky není tak mnoho, jak by mohlo z nabídek subjektů a struktury vyhledávání vyplývat. V podstatě se dá říci, že výše uvedené pojmy, zařazující nebankovní půjčky do různých kategorií jsou pouze virtuální a že se v nich prezentované nebankovní půjčky v podstatě až tak moc zase neliší.
Abychom vyjmenovali všechny možné názvy nebankovní půjčky, museli bychom tento článek napsat asi v délce asi tak deseti metrů. A v podstatě bychom ho nikdy nedokončili, protože se nejenom nové názvy neustále vyvíjejí ale i s postupem doby se mění v závislosti na okolnostech o vyhledávací zvyky zájemců o nebankovní půjčky, na které poskytovatelé a zprostředkovatelé neustále reagují.

Z uvedeného vyplývá jedno.
Není až tak podstatné jak se produkt nebankovní půjčky jmenuje a jaký nese přívlastek. Důležité je, zda Vám splní Vaše očekávání a nezatíží Vás víc než by to bylo únosné.

(zpět na obsah)

Publikovali jsme pro Vás

About the author

bobo administrator