Půjčit si či nepůjčit, to je oč tu běží­

Bybobo

Půjčit si či nepůjčit, to je oč tu běží­

Půjčit si či nepůjčitPujčit si je snadné, dokud to jde.

Jsme zavaleni světem plným všelijakých krás, technických vymožeností­, lákavých dovolených v exotických mí­stech a mnoha další­ch nutností­, bez kterých si neumí­me představit vlastní­ existenci.
Jak si ale dopřát těchto věcí­, když žijeme v době, kdy je obtí­žné pro obyčejného člověka ušetřit v rozumné době.

Co zbývá jiného než si půjčit, když už Vám to banka tak pěkně nabí­zí­. Ono to přeci nějak dopadne. Žijeme jenom jednou a přeci nebudeme čekat do penze než pojedeme na dovolenou do Karibiku.

Co si takhle nechat poradit od odborní­ků?

Kdo je takový odborní­k? Je to člověk, zaměstnaný či podnikají­cí­ v oboru finanční­ho poradenství­, zpravidla pod hlavičkou nějaké makléřské či poradenské firmy. Než takovému člověku položí­te otázku “co by Vám poradil”, je dobré si uvědomit jak taková firma pracuje a co tvoří­ její­ pří­jmy. Běžný finanční­ poradce není­ honorován za rady (ani nemůže – i když by tomu tak mělo být). Jedině za rady vedoucí­ k čerpání­ nějakého finanční­ho produktu, ať už jí­m je úvěr, půjčka, spoření­, pojištění­ apod. Pokud máte štěstí­, najdete si úspěšného a velmi dobrého poradce, který Vám poradí­ opravdu ve Vašem zájmu. A pokud v tomto Vašem zájmu bude nedělat nic (nepůjčovat si či neuzaví­rat v tuto chví­li pro Vás nevýhodné obchody) máte vyhráno.
Je ale reálná šance, že narazí­te na člověka, který Vám řekne nedělejte nic a sám ze své rady nemá také nic? Asi pří­liš často ne. Finanční­ poradci jsou jak již bylo zmí­něno placeni s ohledem na počet a objem obchodů, které sjednají­. A pokud se jim nedaří dostatečně, jsou masakrováni na firemních školeních, aby svou produkci zvýšili! Takže můžeme spí­še očekávat rady typu: hypotéka u této banky bude výhodnější­, pojištění­ u této pojišťovny je lepší­, to musí­te přeúvěrovat, nemáte žádné spoření­ – to je špatné apod. Pokud je Vaše rodinná ekonomika růstová, mohou to být relativně dobré rady, nicméně je třeba mí­t na paměti, že slova takového poradce jsou vedena minimálně částečně jeho ekonomickou potřebností­.
V současnosti je trh s finanční­mi produkty ovládnut snahou vydělat za každou cenu. Půjčit si pení­ze nemusí být vždy to nejlepší, tak proč tvrdí opak­ všechny banky, finanční­ poradci, zprostředkovatelé a podobní­ lidé “půjčte si a kupujte, pojistěte se, udělejte tohleto a támhleto atd.”.

Alfou a omegou při Vašem rozhodování­ je (musí­ být) Váš rodinný rozpočet.
Od toho se odví­jí­ vše, předně Vaše dosponibilní­ měsí­ční­ částka, kterou nesmí­te překročit. Pokud jí­ přesáhnete i o pár pouhých stokorun, nastartujete si dluhovou spirálu, která dří­ve či později končí­ v pekle finanční­ch závazků.
Co z toho plyne:

  • Pokud je to možné nepůjčovat si na věci, které nutně k životu nepotřebujete
  • Jestliže Vás vedou k úvaze o půjčce závazky, zvážit zda není­ výhodnější­ se jich zbavit jinou formou (oddlužení­ apod.)
  • Není­ všechno zlato co se třpytí­ – nedejte na názor lidí­, kteří­ jsou honorováni za obchod, který učiní­te, zpravidla Vám pořadí­ tak aby vydělali
  • Raději se obraťte pro radu na nějakou veřejnou bezplatnou poradnu http://www.pomocsdluhy.cz/ která je financována z rozpočtu nějaké instituce
  • Zachránit majetek (byt, dům) přefinancování­m hypotéky nějakým nebankovní­m produktem většinou prakticky nejde. Pokud jste nezvládali splácet úvěr s úrokem 5,5%, těžko zvládnete 14% (ví­ce než dvojnásobná splátka). Většinou smí­ření­ a prodej majetku za účelem likvidace závazků je lepší­ řešení­ než o něj přijí­t za několik let stejně ale i tak splácet až do smrti.

Nechceme Vás výše napsaným odrazovat od toho abyste si půjčovali. V podstatě systém KamProPenize.cz je založen na tom, že si tu lidé nacházejí­ firmy, u kterých si půjčit mohou. Naší­m úmyslem je pomoci se správně rozhodnout. Kdo si půjčit opravdu chce a je přesvědčen že je to správné řešení­, tomu bezpečnou a bezplatnou formou zajistí­me řešení­. Pokud však někdo z Vás neví­ co udělat či jak vyřešit svou situaci tak je ví­ce na mí­stě pomoci rozhodnout se bez tlaku finančně závislých obchodní­ků.

Publikovali jsme pro Vás

About the author

bobo administrator