Výkup nemovitosti

V životě mohou nastat situace, kdy je nutné najít cestu nejmenšího zla a zachránit to, co se zachránit dá. Explicitním příkladem takové situace je stav, kdy je jasné, že nelze najít vhodnou půjčku pro refinancování závazků a hrozí dražba nemovitosti, konaná jako prostředek pro úmor závazků.

Nejvyšší výkupní cena v ČR

Připravili jsme pro Vás produkt Výkup nemovitostí k bydlení, který je dosahuje nejvyššího poměru výkupní ceny v závislosti na skutečné tržní ceně nemovitosti.
Naše nabídka výkupu Vaší nemovitosti za 85% tržní ceny je zcela bezkonkurenční a platí pro celou ČR.

Vykoupíme Vaší nemovitost za 85% její tržní hodnoty

Jenom pro ilustraci si dovolujeme znázornit, jakou ekonomickou ztrátu může s přihlédnutím na zaběhlé procesy taková dražba nemovitosti způsobit.

Příklad
Občan dluží na několika závazcích souhrnem částku 1.200.000,- Kč. Má negativní záznamy v registrech, takže s pomocí banky se nedá počítat.
Vlastní nemovitost v hodnotě 1.700.000,- Kč.
Jeden závazek je již v exekučním řízení a tomto smyslu byla exekutorem nařízena nucená dražba.

Jako první přijde na řadu odhadce, najatý exekutorem, který nemovitost odhadne většinou na podstatně nižší cenu, než je její maximální likvidní tržní, v tomto případě cca 1.300.000,- Kč.
V prvním kole dražebního jednání je nemovitost nabídnuta za vyvolávací cenu 2/3 znaleckého posudku, tedy za cca 867.000,- Kč.
Je možné, že se sejde hodně zájemců ale předpokládejme, raději že ne. Pokud nemovitost vydraží jediný zájemce, bude její prodejní cena těchto 867.000,-.

Z této částky se odečítají veškeré náklady, které exekutor, odhadce a dražitel vynaloží. Jenom náklady na dražbu činí 15% z vydražené částky, tedy v tomto případě 130.000,- Kč.
Dále minus cena odhadu, minus veškeré náklady a odměna exekutora.
Dá se předpokládat, že zbude po odečtení nákladů částka cca 600.000,- Kč (pouze příklad).

Tato částka je použita na částečný úmor závazků. Je tedy nad slunce jasné, že nemovitost je vydražena, dlužník ji musí opustit a došlo k zaplacení ani ne poloviny jeho závazků přestože její prodejní cena je vyšší, než tyto závazky.

Ztráta celkem 1.100.000,- Kč

Cokoli jenom ne dražbu

Už jenom při použití kupeckých počtů je jasné, že dražba není nejlepší řešení, jak vyřešit takovou situaci. Velká část majetku dlužníka padne jako krmivo vymáhacího procesu a jemu zbudou jenom další dluhy aniž by to tak muselo dopadnout.

Problémem byla v tomto případě příliš vysoký součet dluhů, který již nedokáže žádný poskytovatel nebankovní půjčky akceptovat.

Výkup nemovitosti je rozhodně lepší řešení

V uvedeném příkladu odpovídal součet dluhů 71% z tržní ceny nemovitosti. Tedy částce, kterou je možné získat při výkupu nemovitosti.
Nemovitost už zachránit nelze. Je možné jí však využít k zaplacení závazků co nejlépe a ztratit co nejméně.

Mohlo by Vás Také zajímat:

Faktoring pro každého

S naším faktoringem se Vaše podnikání stane tou opravdovou radostí.

Americká hypotéka Business

Nejlevnější nebankovní americká hypotéka s bonusovým programem úroku a bezkonkurečními podmínkami předčasného splacení.

Půjčka pro podnikatele

Dlouhodobé řešení firemních požadavků s nízkou úrokovou sazbou a bez povinnosti dokládat zbytečné údaje a dokumenty.

Krátkodobý úvěr

Rychlé peníze pro Vaše neočekávané potřeby bez ptaní, poplatků předem a sledování registrů.

Výkup nemovitosti

Nejvýhodnější nabídka na odkup Vaší nemovitosti - až za 80% její ceny.